Učenici I. OŠ natjecali se na svojoj prvoj orijentacijskoj trci!

Autor: Marina Kopjar, 25. 5. 2016.

U subotu, 21.05.2016., održano je u Zagrebačkom parku Maksimir, oko Agronomskog fakulteta, sprint natjecanje orijentacijskog trčanja koje se boduje za Kup Hrvatske. Nastupilo je 10 učenika naše škole.

Ovo je bilo prvo natjecanje na kojem su nastupili polaznici tečaja orijentacije. Trčali su samostalno i pokazali odlično snalaženje na terenu, uz pomoć kompasa i karte. Svi su učenici pronašli sve sakrivene točke, te postigli dobra prolazna vremena. Među našim učenicima nabolje su rezultate postigli: Bruno Marić, Bruna Hercigonja i Benjamin Oštrek.

Tokom svibnja održavala su se u I. OŠ predavanja o orijentacijskom trčanju. Tečaj je upisalo petnaestak dječak i djevojčica, učenika 4., 5. i 6. razreda.

Tokom prošlog tjedna svi polaznici tečaja sudjelovali su i na vježbi orijentacije u gradu. Mogli su se okušati i na svom prvom trening natjecanju čija staza se protezala kroz Park Ivana Pavla II., otvoreni prostor oko Starog grada te završila na Stančićevom trgu. Na tom natjecanju najbolje su rezultate postigli, te time osvojili „zlatne“ čokolade:

1.mjesto: Benjamin Oštrek

2.mjesto: Nola Ladić