Ekipa I.OSNOVNE ŠKOLE VARAŽDIN osvojila je 1. mjesto na „ŽOGARIJI„ u Labinu

Autor: Nevenka Đurak, 23. 5. 2016.

„ ŽOGARIJA „ je projekt koji se već 11 godina provodi u više zemalja regije: Sloveniji, Hrvatskoj, Makedoniji, Srbiji, Crnoj Gori, BiH, Italiji...10.svibnja održana je „Žogarija“ u Varaždinu između sedam naših osnovnih škola. Ekipa 1.OŠ osvojila je 1.mjesto i time i pravo nastupa u finalnom djelu u Labinu.

Ekipi 1. osnovne škole Varaždin odlazak u Labin omogućili su Grad Varaždin i Zajednica sportskih udruga Grada Varaždina. „ Žogarija“u organizaciji Grada Labina, MEDIA SPORTA (Slovenija) i TV Nove održala se 20 .svibnja 2016. U Žogariji su sudjelovale sve osnovne škole Labinštine i 1. osnovna škola iz Varaždina. Djeca su sudjelovala  u slijedećim igrama: fair play protokol, kviz znanja, nogomet 3 na 3 za djevojčice i dječake, igre spretnosti. U jednoj je igri uz učenicu sudjelovala i učiteljica. Petero naših učenika sudjelovalo je u vragolijama žogarijama (trikovi s loptom).

Pobjedila je 1. osnovna škola iz Varaždina i izborila Međunarodno superfinale koje će biti sredinom mjeseca rujna, najvjerojatnije u Mađarskoj.

Ekipu su činili: Tara Fošnar, Dorijan Ferenec, Magdalena Tot, Lovro Savić,Ivano Pešut, Tomica Fijačko, Ivan Vugrinec...4.raz., Vito Kos, David Rodeš...3. raz.,Vanessa Škorić,Tomislav Tot, Karlo Polanec,Marko Stočko...2. raz., voditeljica: učiteljica Nena Đurak.

Sve čestitke malim takmičarima!

ZOGARIJA_2016.pdf (2.27 MB)