Polaganje francuskog međunarodnog ispita Delf A1 i A2

Autor: Kamelija Habulin, 14. 4. 2016.

Nakon pismenog polaganja ispita učenici 7. i 8.razreda koji uče francuski kao izborni predmet polagali su usmeni dio međunarodnog ispit Delf u ponedjeljak 11.04.2016. Sedmi razredi polagali su nižu razinu A1, a osmi višu A2. Ispit A2 bio je pravi izazov za učenike osmih razreda jer je A2 razina koju postižu učenici 1.stranog jezika na kraju osmog razreda.

Čitave školske godine i sedmi i osmi razredi pripremali su se za ispit tijekom dodatne nastave.

Ispit se sastojao od tri djela: prvi je dio bilo predstavljanje, drugi monolog na izvučenu temu te na kraju dijalog s ispitivačem u određenoj životnoj situaciji. Ispitivač je bio izvorni govornik Alexis Messmer koji radi u Francuskom veleposlanstvu u Zagrebu.

Rezultati ispita očekuju se krajem svibnja.