EUROMATH 2016

Autor: Snežana Huđek, 11. 4. 2016.

Europsko učeničko natjecanje u matematici održano je u Solunu u Grčkoj, od 31.3.2016 do 3.4.2016. godine. Na natjecanju su sudjelovale tri učenice osmih razreda, Angela Mišak, Leona Salihović i Mirna Lončarić  s mentoricom Snježanom Huđek. Prezentacije su izrađene u sklopu školskog projekta povezivanja matematičkih znanja sa svakodnevnim životom učenika.

Najbolji radovi su prijavljeni na Euromath 2016 i pozvani su učenici naše škole. Prezentacije su izlagale na engleskom jeziku. U konkurenciji je bilo 50-tak prezentacija iz raznih zemalja u dobi od 9 do 18 godina.

Gledajući i druge prezentacije nakon odrađenih izlaganja, učenice su se obogatili novim iskustvima, prijateljstvima i idejama za sljedeći Euromath.