Održana svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća

Autor: Tea Pavičić Zajec, 24. 11. 2015.

Na dan donošenja Konvencije UN-a o pravima djeteta, u petak, 20. studenog  održana je svečana sjednica Dječjeg gradskog vijeća na kojoj su sudjelovali forumaši svih 7 osnovnih škola Grada Varaždina.

Vijećnici DGV-a iznijeli su izvještaj o radu DGV-a u 2014./2015. godini te dogovorili važne projekte u korist djece koje će pokušati realizirati u idućem mandatu. Posebno su istaknuli projekte „Veliko srce Varaždina, Koferi prijateljstva, Fora dar za rođendan, Osmjeh za djecu u bolnici“ koje će zasigurno održavati i dalje. Na sjednici se također birao novi predsjednik/ica Dječjeg gradskog vijeća u 2015./2016. godini. Tajnim glasovanjem novih vijećnika za predsjednicu DGV-a izabrana je učenica TEA PODBOJEC, a za njenog zamjenika izglasan je učenik naše škole ENIS KUHAR.

Sjednica je bila medijski popraćena, a rad naših forumaša pohvaljen od strane Grada i pročelnice Danijele Vusić.