Projekt „Misli o slobodi“

Autor: Marija Hublin, 1. 12. 2014.

Učenici sedmih i osmih razreda tijekom listopada i studenoga bili su uključeni u projekt „Misli o slobodi“. U projekt su se uključili i roditelji kojima posebno zahvaljujemo što su podijelili s nama svoja razmišljanja i stavove o temi ljudske slobode.

Izložbom plakata i zidnih novina na kojima su učenici predočili i prikazali presjek misli i izjava roditelja i učenika o značenju slobode u čovjekovu životu popratili smo i Dan sjećanja na žrtve Vukovara - 18.11.2014.

Ciljevi i zadatci projekta bili su:

• promišljati i raspravljati o temeljnim ljudskim vrijednostima, slobodi, mogućnosti izbora u životu, toleranciji, ljudskim pravima i pravima djece
  • razvijati sposobnost oblikovanja i izražavanja vlastitog stava i mišljenja s ciljem promicanja temeljnih ljudskih vrijednosti
  • poticati razvoj svijesti, osobnosti, osobnog identiteta i osvijestiti važnost osobne odgovornosti pojedinca
  • koristiti informatičke tehnologije za traženje i prikupljanje citata i materijala potrebnih za ostvarenje projekta
  • razvijati kulturu međusobne komunikacije i poticati komunikaciju učenika s članovima vlastite obitelji.

Projekt je realiziran kroz sljedeće aktivnosti učenika:

• samostalni istraživački rad
  • provedba i prezentacija rezultata ankete među učenicima i roditeljima u obliku zidnih novina (plakata)
  • čitanje i traženje citata o slobodi u knjižnici ili na Internetu
  • razgovor unutar obitelji učenika
  • fotogovor o slobodi
  • pripremanje i snimanje radijskih priloga i emisije
  • izrada prezentacija i plakata na temu:
              Mirotvorci u Hrvatskoj i svijetu,
              Misli i fotografije o slobodi,
             Tema slobode u književnim djelima
            Učenici i roditelji o slobodi - zidne novine

Snimljeni su također radijski prilozi i u tijeku je stvaranje emisije koju  će radijska grupa objaviti u 2. polugodištu.

Prezentacije učenika i fotografije plakata možete pogledati ako kliknete ovdje.