Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Marina Kopjar, 21. 10. 2014.

U subotu, 18. listopada 2014., ispred Županijske palače na Franjevačkom trgu obilježeni su Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje. Građani su imali priliku razgledati štandove na kojima su se predstavili učenici nekih osnovnih i srednjih škola Varaždinske županije.

Na smotri je sudjelovala i naša škola predstavljajući se projektom Dan jabuka. Štand je bio prigodno ukrašen jabukama i raznim proizvodima od jabuka kao što su pekmez, žele, sok i ocat. Predstavili smo i knjižice recepata za kolače s jabukama, kao i označivače stranica s mudrim izrekama o jabukama.

Posjetitelje štanda posebno su mamili miris vrućeg kompota od jabuka i pogled na razne vrste kolača s jabukama koje su posluživale učenice u narodnim nošnjama. Ali svakako je najviše pažnje privukla izložba različitih sorti jabuka koje se još mogu pronaći u našem kraju, iako su neke od njih već pomalo i zaboravljene.

DAN_JABUKA.pdf (4.58 MB)