Uskoro tableti u I. OŠ Varaždin

Autor: Tea Pavičić Zajec, 19. 5. 2014.

I. osnovna škola Varaždin u četvrtak, 15. svibnja, prva je u Hrvatskoj službeno započela s projektom uvođenja novih tehnologija u nastavu. Učenici 3. b razreda dio nastave već prate na tabletu.

Nakon stručne edukacije učiteljice Tee Pavičić u Španjolskoj, I. osnovna škola Varaždin započela je s pripremama za osuvremenjavanje nastavnog procesa. I. osnovnu školu Varaždin u četvrtak je posjetila glavna predavačica Erasmus projekta, Viljenska Savli, koja je održala ogledni sat engleskog u razredu uz pomoć tableta i tako pokazala kako se  tehnologije koriste u nastavi u državama EU. Ideja projekta je da se tableti uvedu kao pomoćno nastavno sredstvo koje će učenicima činiti nastavu zanimljivijom i u kojoj će učenici biti puno aktivniji.

Nositelj projekta u kojoj će I. OŠ Varaždin sudjelovati kao partner bit će Osnovna škola Bistrica ob Sutli iz Slovenije.

Projekt je pohvalio i zamjenik gradonačelnika Varaždina Vjeran Radelić koji također podržava obrazovanje uz pomoć tableta.