Lidrano 2014.

Autor: Ana Ilić, 31. 3. 2014.

Državna smotra dječjega stvaralaštva LiDraNO 2014. održana je u Primoštenu od 23. 3. 2014. do 27. 3. 2014. za osnovne i srednje škole. Učenici naše škole sudjelovali su u gotovo svim izrazima na županijskoj razini: literarnom, novinarskom, scenskom pojedinačnom i skupnom nastupu te radijskoj emisiji. Nakon Županijske smotre, koja je održana u Novom Marofu, na Državnu smotru pozvani su i učenici naše škole: Eva Sajko, Elena Škrapec i Jakob Šprem Veljavečki.

Eva se uz pomoć svoje mentorice Ane Ilić pripremila za pojedinačni scenski nastup; kazivala je pjesmu Grigora Viteza Mjesečeva priča.  Ona je imala i jednu od glavnih uloga u scenskoj igri Ole i Trufa koja je, također, bila predložena za Državnu smotru. Tekst je napisala profesorica Ana Ilić prema istoimenoj priči I. B. Singera. Bio je to projekt učenika Scenske grupe Od riječi do scene u kojemu su učenici sa svojom mentoricom osmišljavali cjelokupnu izvedbu scenske igre: scenski govor i pokret, koreografiju i pjesmu, kostime i na kraju uživali u zajedničkom stvaranju kojima su izgrađivali i oplemenjivali i sebe i druge.

Elena i Jakob pripremili su sa svojom mentoricom Marijom Hublin radijsku emisiju Moj put. Navedena emisija kruna je njihovoga radijskog stvaralaštva i svi je možemo čuti na stranicama radijske grupe (kliknite ovdje), stoga vam nećemo otkriti o čijem životnom putu je riječ. To otkrijte sami.

Nakon nastupa i predstavljanja svojih uradaka, učenici su sa svojim mentoricama sudjelovali na okruglim stolovima na kojima se raspravljalo o njihovom stvaralaštvu. Na taj su način učenici dobili uvid u uspješnost svoga rada i savjete za daljnji rad. Učenici su se vratili obogaćeni novim iskustvima, prijateljstvima i idejama za sljedeći LiDraNo.