Izlet učenika četvrtih razreda u Zagreb

Autor: Martina Bedeniković, 28. 3. 2014.

U petak, 21.03.2014., učenici četvrtih razreda posjetili su glavni grad naše domovine. Osim razgleda grada, posjetili su Sabor RH te prisustvovali kazališnoj predstavi.

U Kazalištu Mala scena učenike je oduševila odlična predstava „Lisac i roda“ u izvedbi Vitomire Lončar i Dražena Čučeka. Nakon obilaska Gornjeg grada, uz pratnju svojih učiteljica i stručnog vodiča, učenici su posjetili Sabor RH. Obišli su zgradu Sabora i ušli u Malu vijećnicu, ured predsjednika Sabora u kojem prima strana izaslanstva te Sabornicu. S galerije Sabornice imali su priliku pratiti  redovno zasjedanje Sabora i vidjeti glasanje zastupnika o amandmanima koji su trenutačno bili na dnevnom redu. Vožnja uspinjačom, šetnja Ilicom do Trga bana Jelačića i odmor uz Manduševac svidjeli su se svima. Predivan proljetni dan u Zagrebu završili su odlaskom do Zrinjevca gdje su uživali u bojama i mirisima proljeća.