Proslava Božića na francuskom jeziku – 4., 5. i 7. razredi

Autor: Kamelija Habulin, 13. 1. 2014.

Učenici I. i III. osnovne škole Varaždin su uz zajedničko druženje te raznim božićnim igrama, glazbom, božićnom priredbom i izradom čokoladnih kuglica truffes obilježili Božić.

Zbog ponovnog druženja i obilježavanja Božića 4. razredi I. i III. OŠ susreli su se ponovno nakon proslave galskog blagdana Saman u ponedjeljak 23. prosinca 2013. Ovaj puta susret je bio na I. OŠ, a na programu su bile božićne igre i glazba uz čokoladne kuglice truffes i limunadu.

Kako bi obilježili Božić na francuski način, učenici 7. razreda pravili su čokoladne kuglice „truffes“ posljednji tjedan prvog polugodišta. Nakon što su pročitali i preveli recept trebali su sami pripremiti truffes. Potom su ih kušali nasmijani, zadovoljni i zaprljanih ruku i lica od njima omiljene čokolade, a sve to uz pjevanje francuskih božićnih pjesama.

Učenici 5.razreda I. i III. OŠ Varaždin  susreli su se ponovno radi zajedničkog druženja. Na poziv učenika 5. razreda III. OŠ,  učenici I. OŠ bili su nazočni božićnoj priredbi koja je održana u dvorani II. OŠ Varaždin u četvrtak 18. prosinca 2013. Svojom izvedbom božićne pjesme „On se dit Joyeux Noel“ učenici III. OŠ oduševili su svoje goste. Nakon priredbe priredili su mali Boum (zabavu) uz igre na francuskom, glazbu i čašćenje.