Sjednica Dječjeg gradskog vijeća

Autor: Tea Pavičić Zajec, 28. 11. 2013.

Povodom Dana donošenja konvencije UN-a o pravima djeteta, u petak, 22. studenog održana je sjednica Dječjeg gradskog vijeća. Svečana sjednica održana je u gradskoj vijećnici, a sjednicu je vodio Leon Brajša Žganec.

Predstavnici forumaša svake škole osvrnuli su se na rad DGV-a u prošloj godini te iznijeli prijedloge novih aktivnosti za narednu godinu. Glavna aktivnost sjednice bio je izbor novog predsjednika i zamjenika DGV-a. Novoizabrana predsjednica Dječjeg gradskog vijeća je Paula Šimunčić iz V. osnovne škole, a za zamjenika predsjednika izabran je Viktor Divjak iz II. osnovne škole Varaždin. Čestitke!

Sjednici Dječjeg gradskog vijeća prisustvovali su i varaždinski gradonačelnik Goran Habuš, dogradonačelnik Vjeran Radelić i predsjednik Gradskog vijeća Josip Hehet, koji su izrazili podršku Dječjem vijeću.