Terenska nastava učenika sedmih razreda

Autor: Karmen Zgrebec, 2. 11. 2013.

U srijedu 30.10.2013. učenici sedmih razreda I. osnovne škole Varaždin otišli su na jednodnevnu terensku nastavu u Zagreb i Krapinu.

Prvo su posjetili Akademiju znanosti i  umjetnosti u kojoj su mogli vidjeti orginalnu Bašćansku ploču i uvjerljivu kopiju škrinje svetog Šimuna. U akademiji  ih je dočekala kustosica i na zanimljiv način ispričala povijest i važnost Bašćanske ploče. Nakon  toga slijedila je predstava „Debela“ u kazalištu Mala scena koja je izmamila osmijeh na mnoga dječja lica. Na kraju prekrasnog dana uslijedio je odlazak u Krapinu i posjet novootvorenom Muzeju evolucije. Učenici su poslije obilaska  muzeja i kratkog gledanja filma razmjenjivali oduševljenje  jer je muzej opremljen na djeci zanimljiv način. Stručni vodiči u muzeju  su učenicima ispričali cijeli tijek kemijske i biološke evolucije. Učenici su imali priliku prošetati Hušnjakovim  brijegom uz muzej i vidjeti kipove neandertalaca u pećinama.

Svi učenici, ali i učitelji, taj su dan uživali u obilnom sadržaju terenske nastave.

Terensku nastavu organizirale su učiteljice: Karmen Zgrebec, Dušanka Narančić i Ana Ilić, a stručna pratnja tijekom putovanja bile su Nevenka Medvedović i Verica Vlahović.