EKO ŠKOLA – OBNOVA STATUSA U PLATINASTI

Autor: Draženka Kolonić, 8. 6. 2021.

Za uspješno provođenje međunarodnog programa Eko škole, naša škola obnovila je status u platinasti što je najviše priznanje u programu međunarodnih eko škola. Ovo priznanje dodjeljuje Međunarodna organizacija odgoja i obrazovanja za okoliš – Fee-a, dok je u RH nacionalni koordinator Udruga Lijepa Naša. Dodjeljuje se školama koje su uspješno 20 godina provodile međunarodni program Eko škole, a od dvadesetak takvih koje su prve dobile taj status u RH, 13 je sada steklo platinasti status. Među njima je i naša škola na što smo izrazito ponosni. I dalje ćemo nastaviti živjeti i raditi eko!

Svečano podizanje zelene zastave uz platinasti status bit će u rujnu s početkom nove školske godine.