Učiteljica Dijana Terzić sudjelovala na aktivnosti transnacionalne suradnje „Use of ICT in pre- primary and primary education“

Autor: Dijana Terzić, 20. 1. 2020.

Kao jedna od ukupno 4 sudionice iz Hrvatske, učiteljica Dijana Terzić sudjelovala je na aktivnosti transnacionalne suradnje  „Use of ICT in pre- primary and primary education“ održanoj od 14. do 17. siječnja 2020. u gradu Tromsø u Norveškoj.

Aktivnost je organizirana od strane norveške nacionalne Erasmus+ agencije, a sudjelovalo je pedesetak sudionika iz cijele Europe. Sudionici aktivnosti su kroz predavanja i radionice upoznali norveški obrazovni sustav s fokusom na najmlađu djecu u obrazovanju i raspravljali o položaju IKT-a u području odgoja i obrazovanja u zemljama sudionicama Erasmus+ programa. Posjetili su osnovnu školu „Skjelnan“  i „Norveški centar za znanost“ koji aktivno koriste IKT u svome radu te naučili kako napisati kvalitetne projektne prijedloge u okviru Ključne aktivnosti 2 – Školska partnerstva. Sudjelovanjem na aktivnosti razvile su se inspiracije za budući rad i uključivanje u europske projekte te je škola svim sudionicima otvorila svoja vrata za uključivanje u model promatranja rada škole. Također, pokrenule su se suradnje s ciljem pronalaženja partnera za projekte Školskih partnerstva vezanih uz korištenje informacijsko- komunikacijskih tehnologija u učenju i poučavanju.