Erasmus+KA2 „Connected with the Environment“ - završen I. modul

Autor: Draženka Kolonić, 7. 4. 2018.

Erasmus+ KA2 „Connected with the Environment“ je ekološki projekt koji provodimo od početka ove školske godine zajedno s Poljskom, Slovenijom, Grčkom i Austrijom. Projekt traje dvije godine i podijeljen je na četiri modula. Završen je rad na I. modulu koji je odradio eko tim učenika u sastavu Ivona Suhić, Tonka Igrec, Patrik Kišićek, Tina Milijaš, Luka Hacek i Nola Ladić s timom učiteljica koje sudjeluju u projektu.

Aktivnosti su započele s izradom loga projekta koji je odabran i za službeni logo. Prvi modul „History and Culture“ temeljio se na istraživanju prošlosti i utjecaju na naš razvoj u različitim sredinama. Tako smo izrađivali svoju lentu vremena, obiteljsko stablo, istraživali prošlost škole i napravili video koji je bio prikazan i za Dan škole. Posebno zadovoljstvo bio nam je intervju s umirovljenom učiteljicom Trpeza Đurđom koji smo također snimali. Pisali smo i o važnim kulturnim događajima u gradu kako bi naši partneri saznali što više o nama. Sve aktivnosti predstavljaju se na međunarodnim susretima.

Video o prošlosti škole

Video – intervju s umirovljenom učiteljicom Trpeza Đurđom