U I. OŠ održano orijentacijsko natjecanje državne razine

Autor: Marina Kopjar, 28. 2. 2018.

U subotu 24.2.2018. održano je po prvi puta u Varaždinu noćno orijentacijsko natjecanje u zatvorenom prostoru, u  I. OŠ Varaždin, pod nazivom O-VIC (Orienteering – Varaždin Indoor Challenge). Sudjelovali su i učenici I. osnovne.

Pripremu i organizaciju natjecanja odradila je orijentacijska sekcija HPD MIV, čiji članovi djeluju i u sklopu orijentacijskog kluba Merz. Natjecalo se pomoću karti s iscrtanim tlocrtom I. OŠ Varaždin, koje je za tu priliku pripremila Marina Kopjar, glavni organizator natjecanja. Medalje za prva tri mjesta u svakoj kategoriji uručio je predsjednik HPD MIV Drago Stupar.

U natjecanju su sudjelovali članovi desetak orijentacijskih klubova iz Hrvatske i inozemstva. Natjecatelji su bili podijeljeni u osam službenih spolno/dobnih kategorija i dvije neslužbene dječje. Sveukupno je nastupilo 110 natjecatelja. Zadatak im je bio da se u mračnoj školi orijentiraju pomoću tlocrta te pronađu sve kontrolne točke sakrivene u učionicama i hodnicima. Zvuči lako, ali čak su i iskusni orijentacisti nailazili na probleme zbog složenog tlocrta zgrada.

Ovo je natjecanje značajno i po tome što se bodovalo za prvi Hrvatski Indoor Kup, koji je pokrenut na inicijativu HPD MIV. Tako su nakon natjecanja pribrojeni rezultati sa O-PMF indoor natjecanja iz Zagreba te uručeni pehari za sveukupno najbolje natjecatelje u pojedinim kategorijama.

Natjecanje je ocijenjeno visokom ocjenom od strane svih sudionika, ali i  Orijentacijskog saveza, te će zasigurno biti još orijentacijskih natjecanja u organizaciji HPD MIV.

No, nama su zasigurno najzanimljiviji rezultati učenika I. osnovne. Posebna pohvala učeniku Bruni Mariću koji se jedini od učenika natjecao u službenoj kategoriji, u jakoj konkurenciji sa dečkima do 18 godina starosti. Na O-VIC-u osvojio je 1. mjesto i time zaslužio zlatnu medalju. Ali kako je u Zagrebu na O-PMF-u završio na visokom brončanom 3. mjesto, zbroj bodova mu je bio toliki da je odnio pobjedu u Hrvatskom Indoor Kupu u kategoriji dečki do 18 godina te osvojio pehar. Bravo Bruno! :)

Ostali su se učenici natjecali u kategoriji djece, a medalje su osvojili:

DJEVOJČICE:

1. Iva Farkaš i Marina Fakaš

2. Anja Duhović

3. Ema Kovačić i Mia Kovačić

DJEČACI:

1. Karlo Antončić

2. Marko Bošnjaković

3. Nikola Porter i Lovro Levanić

Potpune podatke i rezultate, fotografije, video zapis, komentare... možete vidjeti na Facebook stranici:  Planinarska grupa - I. OŠ Varaždin