Učiteljica Sonja Tušek –Podobnik sudjelovala na seminaru u Bukureštu

Autor: Sonja Tušek - Podobnik, 29. 11. 2017.

Učiteljica Sonja Tušek –Podobnik iz I. OŠ Varaždin sudjelovala je na aktivnosti transnacionalne suradnje  „Strategic Partnership Plus- Inovation in Eduction“  u Bukureštu kao jedna od tri hrvatske predstavnice.

Na kontaktnom seminaru bilo je 60 sudionika iz 23 zemlje, a sve aktivnosti financirane su u okviru programa Erasmus+ projekta, a događaj je okupio je predstavnike osnovnih, srednjih i strukovnih  škola te predstavnike fakulteta, NGO i organizacija koje se bave mladima.

Fokus seminara bio je na inovacijama u obrazovanju u Europi i kako pristupiti tom problemu u projektima strateškog partnerstva. Sudionici su također radili na ključnim elementima za dobru prijavu projekta, u čemu su im pomagali iskusni djelatnici rumunjske nacionalne agencije za Erasmus+ projekte.