U I. OŠ Varaždin održano natjecanje u orijentacijskom trčanju

Autor: Marina Kopjar, 18. 10. 2017.

Četrdesetak učenika naše škole i njihovih roditelja sudjelovalo je na orijentacijskom natjecanju koje se 23. rujna 2017. održalo u I. OŠ Varaždin. Natjecanje je bilo državne razine te su sudjelovali natjecatelji iz različitih orijentacijskih klubova. Natjecatelji su pojedinačno, u grupama ili uz pratnju roditelja tražili zastavice sakrivene u kvartovima oko škole.

Kako je ovaj zanimljiv i zabavan sport još uvijek manje poznat, samom natjecanju prethodile su pokazne vježbe i treninzi, organizirani za učenike i njihove roditelje. Gotovi svi učenici ovom su prilikom po prvi put sudjelovali na natjecanju u orijentacijskom trčanju. Učenici razredne nastave obavezno su trčali u pratnji roditelja. Učenici predmetne nastave trčali su pojedinačno ili u manjim grupama. Dio natjecatelja trčao je van konkurencije za medalju tj. samo zbog druženja, zabave i treninga. Dok su učenici prijavljeni na natjecanju osvojili i pokoju medalju te postigli sljedeće rezultate:

Kategorija Ž 10:

Šimpović Klara – 2. mjesto

Kategorija M 10:

Novak Matija - 1. mjesto

Morandini Plovanić Roman – 4. mjesto

Kralj Ivo – 5. mjesto

Ledenko Lovro – 7. mjesto

Kategorija Ž 12:

Lenartić Katja – 5. mjesto

Cerjan Bojana – 6. mjesto

Sorko Veronika Elena - 9. mjesto

Kategorija M 12:

Rešetar Lovro – 4. mjesto

Brkinjač Leon – 5. mjesto

Kategorija M 14:

Bruno Marić - 1. mjesto

Natjecanje su organizirali Orijentacijski klub Merz i Planinarsko društvo MIV.

Čestitke svim natjecateljima na postignutim rezultatima!