Tea Pavičić Zajec stručno se usavršavala u Španjolskoj

Autor: Tea Pavičić Zajec, 4. 4. 2017.

U sklopu Erasmus KA1 projekta Tea Pavičić Zajec svoje stručno usavršavanje prošla je u Barceloni u Španjolskoj. Seminar pod nazivom „Game Based learning and Gamification“ organiziran od strane finske agencije EUNEOS održan je u periodu od 26. ožujka do 01. travnja 2017. pri čemu su sudionici seminara odslušali ukupno 50 sati predavanja.

U tjedan dana provedenih u Barceloni, sudionici seminara imali su prilike naučiti kako učiti pomoću igara te kako ih koristiti u nastavi sa svojim učenicima. Na primjeru prakse iz europskih zemalja mogli su vidjeti kako učenici ponavljaju znanje pomoću alata Kahoot, Nearpod, Plickers, Socrative, QR code, ali i uče igrajući poznate igre Minecraft, Risik, Lego, Uno,…

Na seminaru je sudjelovalo 22 učitelja iz 18 zemalja EU (Poljska, Slovenija, Njemačka, Grčka, Češka, …), a osim stjecanja novih iskustva i znanja, dogovoreni su i novi Erasmus KA2 projekti i eTwinning partneri. Također, sudionici seminara imali su prilike posjetiti kulturne znamenitosti Barcelone (crkva Sagrada Familija, Paseo de Gracia, La Ramba, muzej umjetnosti Obra Social,…) te uz sangriju uživati u predstavi Flamenco shou-a.