Završne aktivnosti na francuskom

Autor: Kamelija Habulin, 8. 6. 2016.

Učenici 6.razreda otišli su na već tradicionalnu potragu za blagom. Učenici sedmih i osmih razreda dobili su pozitivne rezultate s polaganja međunarodnog ispita Delf. I na kraju osnovnoškolskog druženja osmi su razredi odlučili još jednom kuhati na francuski način i rastati se uz Bon appétit!

Potraga za blagom

Za učenike 6.razreda tema mjeseca svibnja bila je snalaženje u gradu, građevine i mjesta u gradu te kako objasniti put strancu. Da bi se utvrdilo i testiralo naučeno, za kraj školske godine dogovorena je potraga za blagom po centru grada Varaždina. Njihovoj je potrazi prethodila opsežna priprema projekta. Učenike je prvo trebalo podijeliti u 4 ekipe. Svaka ekipa dobila je zadatak tjedan ranije opisati detaljne upute od škole do mjesta u centru grada. Također je svaki učenik morao donijeti mali simbolični poklon koji je stavljen u škrinju za blago.

I tako su se, nakon svih priprema svi učenici sastali u dvorištu I OŠ. U 13h15 sve ekipe dobile su kovertu s uputama i u pratnji učitelja krenule u potragu. Cilj igre i provjere znanja bio je pronaći skriveno blago u dobroj suradnji i timskom radu. Nakon četrdesetak minuta sve ekipe ponovno su se sastale pred I OŠ da bi se utvrdio njihov uspjeh u projektu. Sve ekipe bile su vrijedne i uspješne te za uspjelu potragu, suradnju u grupi te prethodno opsežno pisanje uputa dobile su zaslužene petice.

Rezultati polaganja međunarodnog ispita Delf A1 i A2

Krajem školske godine pristigle su potvrde o polaganju međunarodnog ispita Delf. Svi učenici 7.razreda položili su razinu A1, a svi učenici 8.razreda razinu A2. Čestitamo svim učenicima na dobrim rezultatima i na dodatnom radu koji su morali ulagati nakon redovnog programa francuskog jezika kako bi položili ispit! Bravo svima!

Rastanak s 8.razredima

Ove su godine osmi razredi izrazili želju rastati se od francuskog i osnovne škole uz dobru atmosferu kakvu samo la cuisine française može stvoriti, s time da su učenici u našem restoranu bili i gosti i chef de cuisine. Priredili su poznati Mousse au chocolat i uz Bon appétit, suze i smijeh rastali se do…slijedećeg susreta na nekom drugom mjestu. A bientôt et bonne chance!