Obilježen Međunarodni dan bioraznolikosti i Dan zaštite prirode u Hrvatskoj

Autor: Marina Kopjar, 25. 5. 2016.

Učenici 5.a razreda  I. osnovne škole Varaždin su u nedjelju, 22. svibnja, u Dravskoj park-šumi obilježili Međunarodni dan bioraznolikositi i Dan zaštite prirode u Hrvatskoj. To je bio još jedan korak eko projekta „Dravski kamen“,  kojeg učenici provode posljednjih pet mjeseci sa mentoricom projekta Marinom Kopjar i svojom razrednicom Snježanom Huđek.

Cilj projekta je da se učenici upoznaju s bioraznolikošću, statusom zaštite, ekološkim problemima i načinu očuvanja Dravske park-šume, koja je ujedno i popularno šetalište svih Varaždinaca. Želja je bila da s tim sadržajima upoznaju i ostale učenike škole, roditelje, ali i širu javnost.

Učenici su primijetili potrgane table na poučnoj stazi pa su sami izradili plakate o biljkama i životinjama Dravske park- šume i postavili ih uz popularnu šetnicu. Pokupili su kamenčiće uz obalu rijeke Drave te ih upotrijebili na Dan škole za dekoriranje teglica koje su i ovim povodom dijelili prolaznicima. Povodom Dana planete Zemlje u školi su organizirali i natjecanje u oslikavanju velikih kamenih oblutaka, a prisjetili su se i nekih starih igara s kamenčićima. Svoj projekt su predstavili i Javnoj upravi za upravljanje zaštićenim prirodnim vrijednostima na području Varaždinske županije.  Tu su saznali još ponešto o Dravskoj park-šumi te dobili letke o njezinim stanovnicima  koje su podijelili šetačima.

Moto projekta je: Bioraznolikost - koliko kamenčić toliko vrsta!

Članak o našem projektu je objavljen u novinama:

eVaraždin.hr

Varaždinski.hr