Pozivamo sve učenike i roditelje da nam se pridruže u srijedu, 2. prosinca 2015., u obilježavanju Večeri matematike u učionicama I. OŠ Varaždin, od 16 do 18 sati

Autor: Marina Kopjar, 26. 11. 2015.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi. Večer matematike organizira Hrvatsko matematičko društvo, a provode ga učitelji razredne nastave i učitelji matematike.

Dođite, rješavajte zadatke, zabavite se!