Prvi festival matematike u Varaždinu

Autor: Marina Kopjar, 22. 5. 2015.

Ove godine je VI. osnovna škola iskoristila mogućnost da kao suorganizator organizira ovu posebnu manifestaciju za učenike osnovnih škola Varaždinske županije, od trećeg do osmog razreda. Najviše su u organizaciji doprinijele učiteljice Katica Kalajdžija iz VI. osnovne i Snježana Huđek iz I. osnovne škole. Sudeći prema interesu i odazivu ova manifestacija ima sigurnu budućnost i u našoj županiji.

15. 5. 2015. u VI. osnovnoj školi je održan PRVI FESTIVAL MATEMATIKE u Varaždinu koji se provodi pod sloganom VELIKA SMOTRA MATEMATIČKOG ZNANJA.

Prvi Festival matematike održan je u Puli prije 10 godina, zatim u Splitu i prije 3 godine u Lipiku. Sve navedene manifestacije provode se u organizaciji udruge CENTAR ZNANJA Pula i CENTAR ZNANJA Lipik pod vodstvom  predsjednika Nenada Kuzmanovića.

Na festivalu je sudjelovalo 107 ekipa i 179 pojedinačnih natjecatelja, istraživačke radove prezentiralo je 17 učenika. Veseli da je 100 učenika sudjelovalo na oba natjecanja, ekipnom i pojedinačnom. Podijeljene su 32 nagrade, 9 pehara, 36 medalja i 68 diploma.

Iz naše I. osnovne škole sudjelovalo je 28 učenika u ekipnom natjecanju, raspoređenih u 7 ekipa, te 54 učenika u pojedinačnom natjecanju. Učiteljice koje su pripremale svoje učenike za ovo natjecanje i pratile ih na samom natjecanju su: Verica Šilec, Nevenka Đurak, Marija Posavec, Valerija Malek, Nevenka Medvedović, Snježana Huđek i Marina Kopjar.

Učenici iz naše škole koji su postigli najbolje rezultate na pojedinačnom natjecanju su (navedeni su učenici do osvojenog 20. mjesta):

- iz 3. razreda:

Leona Salihović – 12. mjesto

Jana Čorko – 16. mjesto

Leona Vrtarić – 18. mjesto

Učenici iz naše škole također su se natjecali i u ekipnom natjecanju. Ekipe su se sastojale od po četiri učenika iz dva različita godišta. Postignuti rezultati su:

- ekipe učenika iz 3. i 4. razreda osvojile su 16. i 22. mjesto

- ekipe učenika iz 5. i 6. razreda osvojile su 10. i 15. mjesto

- ekipe učenika iz 7. i 8. razreda osvojile su 5. i 12. mjesto

Čestitke svim učenicima koji su sudjelovali na festivalu matematike!