Početak Kampanje „Za manje otpada“ ("Litter Less Campaign")

Autor: Draženka Kolonić, 7. 11. 2014.

U petak 14. studenog službeno ćemo obilježiti početak provođenja Kampanje „Za manje otpada“ ! Naša škola je  ove školske godine po treći put uključena u Kampanju „Za manje otpada“ (Litter Less Campaign) koja se provodi i u mreži hrvatskih Eko-škola koje nadzire Udruga Lijepa naša.

Kampanju organizira Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš (FEE) sa  zakladom- sponzorom Wrigley Company.

Glavni ciljevi kampanje su angažirati djecu i educirati ih o problemima otpada, potičući ih da se aktivno uključe u kampanju te smanjiti otpad i dugoročno utjecati na promjenu navika kod mladih.

Budući da za provedbu projekta treba odabrati jednu vrstu otpada koja će se sakupljati i dalje zbrinjavati, mi smo odlučili da to ove školske godine budu plastični čepovi. Njih ćemo na kraju Kampanje pokloniti Udruzi oboljelih od leukemije i limfoma za njihovu akciju „Plastičnim čepovima do skupih lijekova“. Tako ćemo ponovno činiti dvostruko dobro djelo:

čuvati i čistiti okoliš i pomagati oboljelima!

ZATO SAKUPLJAJTE PLASTIČNE ČEPOVE I DONESITE IH U ŠKOLU !