Klara Kujundžić obožava knjige i čitanje

Autor: Martina Bedeniković, 22. 6. 2021.

Klara Kujundžić učenica je 3.b razreda naše škole. Velika je ljubiteljica knjiga i čitanja. Od kada je naučila prva slova, knjiga joj je postala svakodnevna pratiteljica.  Čita u svakom slobodnom trenutku i svakoj prilici. Neka je od pročitanih djela, kao i njihovi likovi, toliko oduševe i zaokupe, da iste knjige mora uzeti u ruke još jednom i pročitati ispočetka. Upravo to se dogodilo i sa kompletom knjiga o Harry Potteru, cijeli je komplet pročitala dva puta.

Uz to što uživa u čitanju, Klara piše i vrlo lijepe priče. Kaže da planira napisati i svoj roman, a da će biti znanstveno - fantastične tematike.

Klara je uistinu veliki sanjar, ali voli i prirodu, sport i životinje. Klara je i odlična prijateljica. Voli društvo i svoje prijatelje iz razreda. Oni su na nju jako ponosni i proglasili su je svojom najčitateljicom.

Kao nagradu za preko stotinu pročitanih knjiga, Klara je u školi na poklon dobila knjigu „Blaga Hrvatske”. Bila je iznenađena, ali sretna i ponosna zbog uručene nagrade. „Koji je to samo sjajan poticaj za njeno daljnje utapanje u knjigama i bezgranično maštanje!”, bile su riječi Klarine majke nakon uručene nagrade.

U 2021. godini, koju je Vlada  RH na prijedlog Ministarstva kulture i medija proglasila godinom čitanja, Klara i njena ljubav prema čitanju imaju svoju posebnu priču koja sve nas oduševljava i čini izuzetno ponosnima da smo dio njenog veselog djetinjstva ispunjenog knjigama.

Klarine_procitane_knjige.pdf (245.93 KB)